Primera: Pobeda Đuke, 3:3 u Barsi

Svetski sport - Nedelja 14.04.2013 - 09:53

Subotnji program španske Primere doneo je 13 golova na tri utakmice, remi od 3:3 i po jednu pobedu domaće i gostujuće ekipe.

Primera Primera

Valjadolid srpskog trenera Miroslava Đukića pobedio je Hetafe sa 2:1 dok je Deportivo iz La Korunje deklasirao Levante rezultatom 4:0.

Prava drama je viđena u duelu Espanjola i Valensije, četiri gola za deset minuta uz velike preokrete, na kraju podela bodova 3:3.

Valjadolid je na svom terenu savladao Hetafe sa 2:1, iako su gosti iz Madrida na poluvremenu imali gol prednosti.

Hetafe je poveo na isteku prvog dela meča, Pako Alkaser je matirao golmana domaćih Ernendesa u 45. minutu, a do izjednačenja je tim Miroslava Đukića stigao u 68. preko Oskara Gonsalvesa koji je odlično iskoristio dodavanje Alvara Rubija.

Havi Guera je rešio utakmicu samo pet minuta kasnije, ovoga puta je Gonsalves bio asistent za prekid Valjadolidove serije od tri poraza.

Ekipa Deportiva iz La Korunje je ozbiljno rešila da opstane u Primeri, pobedila je Levante u gostima sa 4:0. Goleadu je otpočeo Valeron u 12. minutu, a u narednih 16 Pici i Nelson Oliveira su doneli nedostižnu prednost Deportivu. Konačan rezultat postavio je Bruno Gama u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Ovo je četvrti trijumf u nizu ekipe iz La Korunje, na svakoj od prethodnih utakmica postizali su po tri i više pogodaka.

Najzanimljiviji meč dana viđen je u Barseloni, gde su Espanjol i Valensija podelili bodove posle neverovatne završnice. Do 82. minuta bilo je 1:1, domaći su poveli na samom kraju prvog dela meča, dok je izjednačenje stiglo u 53. Zatišje je trajalo skoro pola sata, a onda je Verdu doneo prednost Espanjolu.

Pet minuta kasnije Jonas je izjednačio, posle dodavanja Soldada koji je u prvom minutu nadoknade doneo gostima potpuni preokret. Da Espanjol ne ostane bez i jednog boda pobrinuo se Serhio Garsija, u 93. minutu je zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Valensija ostaje na petoj poziciji prvenstva, zahvaljujući kiksu Betisa koji je remizirao u gradskom duelu sa Seviljom, identičnim rezultatom.