Real Madrid savladao Levante (VIDEO)

Svetski sport - Nedelja 07.04.2013 - 10:00

Real Madrid bez mnogo muke savladao Levante 5:1. Kaka, iako izuzetno raspoložen u prvom poluvremenu, zamenjen u 57. minutu. Real Sosijedad "razbio" četvrtfinalistu Lige šampiona Malagu - 4:2.

Žoze Murinjo odlučio je da u 30. kolu odmori neke standardne prvotimce, pa je utakmicu sa Levanteom, između ostalih, Kristijano Ronaldo počeo na klupi za rezerve. To, međutim, nije smetalo najboljem strelcu ekipe da postigne 29. prvenstveni pogodak ove sezone.

Dvostruki strelac za Real bio je Mesut Ozil, koji je takođe ušao sa klupe. Reprezentativac Nemačke pogodađao je u finišu utakmice, prvo u 87, a onda u 90. minutu.

Pre njih za "kraljevski klub" pogodili su izuzetno raspoloženi Kaka, koji je i pored dobre igre u prvom delu utakmice zamenjen u 57. minutu, i Gonzalo Iguain. Argentinac je za vodeći gol Madriđana u 36. minutu izveo pravu majstoriju!

Iz voleja, u padu, zakucao je loptu u mrežu posle centaršuta Ćabija Alonsa. Pogledajte:

Kaka se u strelce upisao iz penala (39. minut), koji je upravo on iznudio kada je u ruku pogodio Kristijana Lela.

Bio je to peti put da Brazilac šutira penal u dresu Reala i svaki put je bio precizan.

Uprkos dobroj igri domaćina u prvom poluvremenu, gosti su poveli preko Migela Erera u 31. minutu, ali je to bilo sve što su uspeli da učine ove subote.

Madriđani su ovom pobedom nastavili niz bez poraza na svom terenu u svim takmičenjim, koji traje više od godinu dana. Poslednji put izgubili su na Santjago Bernabeu 18. januara 2012, od Barselone u Kupu kralja.

U duelu četvrtoplasiranog i petoplasiranog tima Real Sosijedad je bio ubedljiv protiv Malage - 4:2. Gosti su se očigledno istrošili u prvom četvrtfinalnom duelu Lige šampiona sa Borusijom Dortmund, u kojem su na La Rosaledi igrali 0:0.

Malagi u utorak predstoji revanš u Nemačkoj, pa je sigurnio i to uticalo na izdanje protiv Sosijedada, kao i činjenica da su plavo-beli suspendovani iz međunarodnih takmičenja za narednu sezonu. Klub se žalio na tu odluku UEFA i konačna odluka biće poznata u junu, ali očigledno su igrači Real Sosijedada ove subote imali veći motiv da zadrže četvrtu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prvi pogodak u meču postigao je Karlos Vela u 20. minutu, što je bio 3.000. pogodak kluba iz San Sebastijana u Primeri.

Posle njega mrežu su zatresli još De La Bela (24), Griezman (30) i Martinez (51). Strelci za goste bili su Morales u 43. i Roke Santa Kruz u 70. minutu.

U utakmici dva tima koji se bore za opstanak u ligi Deportivo je u La Korunji došao do izuzetno važne pobede protiv Saragose - 3:2.

Prvo poluvreme završeno je 2:2, ali su u drugom stvari krenule nizbrdo po goste i Abrahama Mineira. Levi bek gostiju je prvo postigao autogol u 56. minutu, a onda je i isključe zbog drugog žutog kartona u 81.