Serija A: Katanija pobedila Udineze

Svetski sport - Subota 16.03.2013 - 20:20

Fudbaleri Katanije su na svom terenu ubedljivo pobedili ekipu Udinezea sa 3:1 u utakmici 29. kola italijanske Serije A.

calcio calcio

Ovim trijumfom, 13. u državnom šampionatu, sicilijanska ekipa ostala je u trci za mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

Dvostruki strelac za Kataniju bio je Alehandro Gomez u 49. i 67. minutu, a mrežu Udinezea zatresao je i Frančesko Lodi u 71. minutu. Domaćin je od 57. minuta igrao bez isključenog Alesandra Potence. Pogodak za goste postigao je Luis Mjuriel u 81. minutu.

Golman srpske reprezentacije Željko Brkić branio je za Udineze, dok je Dušan Basta preskočio ovaj meč zbog povrede.

Od 20.45 sastaju se Bolonja i lider Juventus.