Dinamo "petardirao" rudare

Lokalni sport - Ponedeljak 28.04.2014 - 11:35

Vranje - Fudbaleri Dinama iz Vranja pobedili su, u 23. kolu Niške fudbalske zone, ekipu Rudara Alposa u Aleksinačkim Rudnicima sa 5:1, poluvreme 3:1 i ponovo zaposeli vrh tabele.

FK Dinamo FK Dinamo

Strelac za domaće bio je Matejev u 12. minutu, ali su Vranjanci nakon tri minuta, u 15, izjednaili golom Savića koji je primio dubinsku loptu i oštrim šutem pogodio gornji deo mreže.

Do kraja prvog pooluvremena Dinamo je postigao još dva gola, preko Simonovića u 35. i Stankovića u 45. minutu.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Ivana Jovanovića držali su sve konce igre u svojim rukama i “petardirali” domaćina. Strelci četvrtog i petog gola bili su: Savić u 49. i Veličković u 80. minutu.

Dinamo je nastupio u sastavu: Danić, Jović, Stanković, Nikolić, Trajković, Ilić, Janjić, Stojilković, Savić (Veličković), Đokić (Demić), Simonović (Stamneković).

U narednom kolu, igra se jedan od derbija prvenstva. U Vranju gostuje ekipa Balkanskog iz Dimitrovgrada.

Rezultati 23. kola: Rudar Alpos – Dinamo 1:5, Budućnost – Zaplanjac 0:0, Vlasina – Bukovik 0:0, Pusta Reka  - BSK Bujanovac 2:1, Lužnica – Napredak 1:1, Balkanski – Radan 2:1, Topličanin – Svrljig 1:3, Pukovac – Sloga 2:0
Dinamo    23    15    1    7    48:19    46
Radan    23    14    4    5    39:19    46
Balkanski    23    14    2    7    38:20    44
Vlasina    23    13    4    6    36:15    43
Svrljig    23    13    4    6    36:19    43
Lužnica    23    12    3    8    34:30    39
Sloga    23    11    2    10    29:25    35
BSK Bujanovac    23    10    2    11    36:31    32