Hančani ponovo na stazi pobeda

Lokalni sport - Subota 30.03.2013 - 10:43

Košarkaši Morave, posle nekoliko uzastopnih poraza, uspeli su da u derbiju kola Druge muške lige Srbije, na svom parketu, pobede ekipu Napredak Rubina iz Kruševca, rezultatom 79:73.

Ekipa morave Ekipa morave

Hanski košarkaši još jednom su priredili predstavu za “infarkt” svojim navijačima, njima preko 900, koji su salu Gimanzije ispunili do poslednjeg mesta.

Uz podršku navijača, domaćin je otvorio utakmicu na najbolji moguć način. Dobio je prvo poluvreme, rezultatom 38:31.

Nastavili su sa dobrom igrom u trećoj četvrtini i poveli pred poslednju deonicu sa 16 poena razlike.

Euforiju u publici pokavarili su upravo posleednjih 10 minuta, kada su Hančani stali, kada ih je stigao umor jer su bili lišeni usluga kapitena Milana Milenkovića, koji je igrao svega četiri minuta, jer se nije oporavio od bolesti, i Antonija Stojkovića koji je igrao 11 minuta, jer mu se obnovila povreda leđa.

Ipak, velikom borbom Hančani su sačuvali prednost i slavili sa šest poena razilke. Svojom igrom i efikasni koševima publiku su dizali na noge Mitić, braća  Andrejević; Pavlović, Ilić i Stojanović.

KK MORAVA – KK NAPREDAK RUBIN  79:73
Po četvrtinama:  22:16, 16:15, 25:16, 16:26.

Vladičin Han. Sala Gimnazije, Sudije:  Jevtović Jugoslav , Vasiljević Bogdan , Živković Ivan., Delegat: Janković Srdjan, Gledalaca: 900.

KK MORAVA: Dragoljub Pavlović 8, Antonije Stojković 2, Gligorije Kostić, Stevan Sanisavljević, Milan Milenković, Miloš Andrejević 19,  Marko Stevanović, Nenad Stojanović 9, Aleksandar Ilić 10, Aleksandar Andrejević 8, Perica Mitić 23, Ivan Jovanović..

KK NAPREDAK RUBIN: Vladimir Radmanovac 9,  Dragan Mijajlović,  Marko Radonjić,  Jovan Đorđević  Marinković 4, Luka Milojević 4, Petar Beader 17,  Milan Radivojević 12, Nikola Bakračlić 2,  Saša Mihajlović 22, Ilija Glišić, Miloš Vukičević, Vojkan Milinčić 3.

MERIDIANA  Novi Sad    23    18    5    1903:1749    41